necesta k Baltu ani na jih Čech

Tak jsme nevyrazili – vyrazili na dovolenou …..
A jak se to povedlo?
Když už máme toho nového Dathla – Buráka, který již měsíc stojí před domem (dva dny po té co Burák změnil bydliště, musel Leďour na operaci kolene a je stále kripl) jsme si naplánovali trip k Baltu. Na jih jedou všichni a Polsko se zdálo být zajímavou alternativou. Všechno klape, auto je připravené, Leďour už pomalu zahazuje berle, koruny máme vyměněné za zloté, jen vyrazit. V sobotu ráno to nastane.

Je čtvrtek …… Lary se ráno probouzí a pohmatem si stěžuje na bolest levého ucha, neváháme a vyrážíme včas na veterinu. V uchu jsou patrné drobné polypy, nic vážného. Dostáváme injekci a kapání, s tím, že by to mohlo být dobré. Není, v pátek vypadá Lary jak Václav Klaus mladší a tak hned dopoledne mažeme na veterinu. Dostáváme antibiotika, dehtovou mast a poučení jak ošetřovat. Přesouváme odjezd ze soboty na neděli.

V sobotu večer rušíme cestu k Baltu a alternativně plánujeme cestu na jih Česka. Přesně Novohradské hory a dále na jižní Moravu, kam až čas a chuť dovolí. V neděli ráno skutečně vyrážíme. Cestou se stavíme všude, kde jsme již byly stokrát a přesto ani jednou. Projdeme centrum Horažďovic a Strakonic. Zajíždíme do filmových Hoštic a dál míříme směr Husinec. Spaní jme naplánovali u Křišťanovického rybníka. Neznáme, ale poznáme.

Parkujeme na posekané návsi, je tu krásně, jen je tu strašně moc DĚTÍ. Je to asi nějaké kultovní místo, kam každý kdo má nedaleko DÍTĚ, sem musí. Dáváme si pozor a vyrážíme na výlet směr zřícenina hrádku Hus. Pro Leďoura s berlema velmi výživných 6km.

Večer se ukládáme v Burákovi ke spánku, je zima, nad ránem mrzne, ale je tu krásně. V noci začíná Hugo kašlat, hrdelní chrchel psincového kašle. No což, ráno hned po pobuzení, namazání Laryho, vyvenčení chrchlala balíme Buráka a jedeme domů. Výlet skončil, dříve než začal. Jenže nám to nevadí, hlavně když budou chlupatci v pořádku.

Už plánujeme další výlet, jednou to vyjít musí. 🙂

necesta k Baltu

Příspěvek byl publikován v rubrice cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.