Poslední projížďka Abertamy-Hřebečná

Jelikož letošní zima opravdu stála za prd, domluva, že pojedeme se spřežením do Abertam byla vlastně stálá. Buď nebyl sníh, nebo ho bylo moc, nebo bylo moc teplo či zima. A tak nám vlastně skoro všechny příležitosti k vyjížďce utekly mezi prsty. Až nastal bod kdy nebylo cesty zpět.

V sobotu ráno v 6 nakládáme 8 buchet a Laryho do pošťáka (náš modrý Fiat Doblo) a vyrážíme směr Abertamy. Po hodince a půl jsme na místě, připravujeme sáně, zapřaháme 2×4 + Lary a vyrážíme na trasu. Je konec zimy, tak zklidňuji Vojtu, že teď už ve stopách nebudou žádní odresovaní kreténi. A je to tak, cestou potkáváme spoustu vysmátých běžkařů, kteří si nás fotí a ochotně uhybají z cesty, když vidí spřežení.

Jezdili jsme asi 2 hodiny po cestách s mírnou odbočkou na planiny. Nebyla špatná, ale měkká. V jeden moment jsem zmizel pod sněhem téměř ze dvou třetin. Počasí bylo moudré, svítilo sluníčko a sníh odtával velmi pomalu.

Při nakládání na odjez už bylo na louce více vody než sněhu. Tak je jasné, že to byla skutečně poslední vyjížďka této zimy. Snad ta příští k nám bude milostivější.

Příspěvek byl publikován v rubrice cestování, mushing. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.